31 жовтня 2024

Хеловін, або День усіх святих — давнє свято, яке щороку з розмахом відзначають по всьому світу. В Україні традиція святкування Хеловіну поки не надто поширена, але у США, Великій Британії та Канаді існує справжній культ цього дня.Назва свята походить від словосполучення All Hallows' evening — Вечір усіх святих — і є його спрощеною формою. Традиція святкування Хеловіну сягає корінням часів древніх кельтів, які мешкали на території Британії, Ірландії та Франції близько 2 тис. років тому. Кельти вірили, що у ніч з 31 жовтня на 1 листопада стирається кордон між світом живих і мертвих, а душі повертаються на землю. У ці дні вони відзначали свято Самайн. Кельти виголошували пророцтва, палили величезні багаття і приносили жертви богам. Під час таких церемоній вони носили костюми зі шкір та голів тварин. У VІІІ столітті папа Григорій ІІІ назвав 1 листопада Днем вшанування усіх святих. Згодом він увібрав деякі традиції Самайну, а ірланді та британці привезли ці звичаї на територію США. З часом Гелловін набув розважального характеру і зараз є одним із найбільш яскравих свят за масштабами декорацій, костюмів та традицій.

 



Про проведення І етапу та участь у ІІ етапі XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

 

28 жовтня 2024

В Україні 28 жовтня відзначається День визволення від фашистських загарбників.


Він був встановлений указом Президента «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні», повідомляє Укрінформ.
Цього дня вшановують пам'ять усіх українців, які під час Другої світової війни віддали життя, звільняючи рідну землю від нацистських окупантів.
Вигнання нацистів з України тривало майже 700 днів. Наприкінці 1942 року, 18 грудня, було визволено перший населений пункт - село Півнівка на Луганщині. У 1944 році проведено низку операцій, які дали змогу чотирьом Українським фронтам розгромити угруповання нацистських військ «Південь» і групу «А», зайняти майже всю територію України і Крим.





Про запобігання нещасним випадкам з учнями час осінніх канікул 2024-2025 навчального року

 

27 жовтня 2024

27 жовтня, все світове українство буде відзначати День української писемності та мови.

 

Президент України Володимир Зеленський 28 липня 2023 року підписав Указ №455/2023, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня.
Це свято відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.



25 жовтня 2024

25 жовтня 2024 року виповнюється 85 років з дня народження Василя Тимофійовича Скуратівського – народознавця, етнографа, фольклориста, письменника, журналіста та видавця.

Народився Василь Тимофійович Скуратівський 25 жовтня 1939 р. на хуторі Великий Ліс Коростенського району Житомирської області. У 50-х роках закінчив десятирічку у с. Обіходи. В 1971 р. закінчивши факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, починає працювати у районних та обласних газетах, чимало їздить по країні, збирає фольклорні та етнографічні матеріали. Багато його праць було надруковано в збірниках «Отчий край», «Етнографія Києва і Київщини», «Традиції і сучасність», «Наука і культура України», «Полесье: Материальная культура», «Культура і побут населення України», «Древляни». Його фольклорні записи використовують упорядники багатотомного фундаментального видання «Українська народна творчість». У 1994 р. Василь Скуратівський заснував часопис «Берегиня», де він друкує багато своїх матеріалів, а також залучає до друку багатьох талановитих дослідників.

Найважливішими його досягненнями в українському народознавстві є окремі видання. Серед них особливе місце у творчій біографії автора посідає «Берегиня» (1987) – розповідь про український народний побут, звичаї, що складалися, випробовувались на міцність протягом багатьох століть. «Посвіт» – друга книга автора, логічне продовження і доповнення «Берегині». Ці дві книги принесли найбільше визнання і популярність авторові. Книга «Покуть» (1992) присвячена пам’яті батька Тимофія Яковича. Книга містить народознавчі матеріали про знаменні віхи людського життя, давні українські звичаї і обряди, знайомить з багатьма питаннями духовної і матеріальної культури українців. Продовженням творів «Берегиня» та «Посвіт» є книга «Місяцелік» (1993). Автор зібрав багатющий матеріал про походження назв українських місяців та пов’язані з ними численні прислів’я і приказки, зразки завбачень погоди, народні і релігійні свята з поширеним їх датуванням, а також розвідки про найцікавіші обряди.

В останні роки Василь Тимофійович плідно співпрацював з видавництвом «Техніка». Тут побачили світ останні за його життя книги – «Український народний календар», «Я Вас, бджоли, благословляю…». Попереду були нові цікаві творчі плани і задуми, які, на жаль, залишились нереалізованими. Помер Василь Скуратівський 16 грудня 2005 р.


95 років від дня народження письменника Петра Федоровича Сингаївського

Український поет, прозаїк, сценарист та перекладач Петро Федорович Сингаївський видав понад двадцять збірок для дорослих і дітей. Друкуватися почав 1953 року. Серед творчого доробку письменника особливе місце посідають твори для дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку. Поезії Петра Сингаївського зігріті доброю усмішкою, написані з теплотою та любов’ю до дітей. Петро Сингаївський народився 25 жовтня 1929 року в с. Шатрища Коростенського району Житомирської області у селянській сім’ї. Освіту здобув у м. Коростені, де закінчив місцеву десятирічку в 1948 році. Протягом 1948-1953 років навчався на філологічному факультеті Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Працював редактором видавництва «Дніпро», старшим редактором сценарного відділу Київської студії художніх фільмів, завідувачем відділу нарису і публіцистики журналу «Райдуга». У цьому році виповнюється 95 років від дня народження письменника 

Про організацію осінніх канікул у 2024/2025 навчальному році

 

План роботи на осінні канікули

 

24 жовтня 2024

Міжнародний день Організації Об’єднаних

Міжнародний день Організації Об’єднаних 
Щороку в жовтні, 24 числа, планета святкує Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. Організація Об’єднаних Націй по суті — це платформа, де національні делегації можуть висловити свою думку. Тут налагоджуються відносини, проходять переговори та вирішуються проблеми. Усі члени спільноти мають право голосу, але при цьому кожен зобов’язаний дотримуватися статуту організації, її правил та мети. Серед основних напрямків роботи міжнародного утворення — зміцнення миру та безпеки, розвиток дружніх відносин між державами, спільне розв’язання глобальних труднощів, координування дій різних країн, забезпечення прав людини.

Про початок опалювального сезону

 

23 жовтня 2024

23 ЖОВТНЯ УВЕСЬ СВІТ ВІДЗНАЧАЄ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК

Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек. Вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні – щорічно в четвертий понеділок жовтня.

Щодня бібліотека закладу освіти відкриває школярам безмежний світ книг, стає справжнім помічником і гідом читання. У шкільних бібліотеках працюють висококваліфіковані фахівці, відповідальні й щиро віддані своїй благородній справі люди! Вони навчають нас орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання ресурсів на різних носіях, допомагають усвідомити значення бібліотеки, зрозуміти, що бібліотеки єднають світи!


18 жовтня 2024

Щороку 18 жовтня у світі святкують Всесвітній день цукерок — справжній рай для поціновувачів солодощів! Цей день дарує нагоду не лише насолодитися улюбленими ласощами, але й замислитися над їх користю. Адже цукерки можуть бути не тільки смачними, але й корисними, якщо підходити до їх приготування з увагою до здоров'я.

Історія свята
Всесвітній день цукерок виник як спосіб вшанування одного з найпопулярніших видів ласощів у світі. Вважається, що перші цукерки були створені ще в Стародавньому Єгипті, де фініки змішували з медом і горіхами, створюючи солодку масу, яка нагадувала сучасні ласощі. З часом цукерки набули безліч різновидів, і сьогодні ми маємо змогу насолоджуватися карамеллю, шоколадом, фруктовими льодяниками та багатьма іншими видами.

Хоча цукерки традиційно асоціюються з великою кількістю цукру, сучасна тенденція до здорового харчування спонукає нас шукати альтернативи, які поєднують смак та користь для організму. Саме тому ми підготували рецепт корисних цукерок, що підійдуть як для дорослих, так і для дітей

Про недопущення жорстокого поводження з дітьми в закладі, з боку вчителів, інших співробітників гімназії щодо дітей

 

Про дотримання заходів безпеки.

 

17 жовтня 2024

Всесвітній день хліба (World Bread Day) відзначається щорічно 17 жовтня. Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. Вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року було створено Продовольчу й сільськогосподарську організацію ООН, яка займалася вирішенням проблем у розвитку сільського господарства і його виробництва. До речі, до цієї ж події приурочене й ще одне свято – Всесвітній день продовольства.

 Через 4 роки завдяки губернатору штату, якому сподобалась ідея засновниці, свято набуло офіційного статусу.

Тепер подія популярна у багатьох країнах. Один раз на рік, а саме 17 жовтня, всіх, хто займає керівні посади, підлеглі, друзі та ділові партнери вітають з Днем боса.

17 жовтня відзначається Міжнародний день боротьби з бідністю (Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів), який був запроваджений за ініціативою неурядових організацій у 1992 року Генеральною Асамблеєю ООН.

Забезпечення права на захист від бідності також є одним із головних напрямів Європейської соціальної хартії (переглянутої), що ратифікована Верховною Радою України у 2006 році.

У міжнародній практиці бідність – це неможливість унаслідок нестачі коштів підтримувати спосіб життя, притаманний конкретному суспільству в конкретний період часу.

16 березня 2016 р. Кабінетом Міністрів України затверджено Стратегію подолання бідності.

За даними того ж Кабінету Міністрів України близько 28 відсотків українців в 2015 р. проживали за межею бідності.

Бідність можна розглядати як абсолютну величину, тобто як величину доходу особи, так і відносну величину – співвідношення із купівельною спроможністю населення. Як абсолютну величину бідність в Україні можна розглядати як співвідношення до прожиткового мінімуму.


10 жовтня 2024

Звіт про проведені інформаційні заходи щодо профілактики сказу

 

Звіт

про проведені інформаційні заходи щодо профілактики сказу в

 КЗ «Червонотоківська гімназія»

2024/2025

 

 

Мета заходів: Підвищення обізнаності учнів  гімназії щодо сказу, його симптомів, шляхів передачі та методів профілактики. Роз'яснення необхідності своєчасної вакцинації та відповідальних дій у разі підозри на зараження.

 

 Виховні заходи для учнів 5-9 класів:

   9 клас «Сказ. Основні симптоми. Як запобігти хворобу?» 

   8клас «Сказ: що варто знати і як уберегтись»

   7клас «Запобігання виникненню та поширенню сказу тварин»

   6 клас «Обережно – небезпечний сказ!»

   5 клас «Сказ – небезпечна хвороба»

   - Основні аспекти:

     - Що таке сказ?

     - Як передається вірус?

     - Ознаки захворювання у людей та тварин.

     - Як уникнути інфікування.

     - Дії у випадку укусу або контакту з підозрілою твариною.

 

 Проведення інтерактивного заняття "Безпечна взаємодія з тваринами" для учнів початкових класів:

   - Використання наочних матеріалів ( відеоролики).

   - Діалог із дітьми про правильну поведінку з незнайомими та безпритульними тваринами.

1 клас «СКАзульки про тварин»

2 клас «Що варто знати про сказ»

4 клас «Безпечна поведінка з тваринами. Профілактика сказу»

 

 Фото учнів "Мій безпечний друг":

   - Учні гімназії взяли участь у фоточеленджі  на тему «Мій домашній улюбленець».

   - Усі фото були виставлені на блозі класних керівників.

 

Захід викликав значний інтерес серед учнів. У результаті проведених заходів учні отримали важливу інформацію щодо профілактики сказу та навчилися правильно діяти в разі небезпеки. Важливо продовжувати просвітницьку роботу для забезпечення здоров'я та безпеки дітей.







 

 

 

Виконавець:                                                                                ВЕРХОГЛЯД В.В.

                                                                                                     0960042640

 

Директор гімназії:                                                                          РАДЧЕНКО Л.З.

 

Пожежна безпека в побуті

Дотримання правил пожежної безпеки у побуті пов’язано з використанням електричних побутових приладів, газових пальників і займистих предметів. Для того, щоб уникнути виникнення пожежі вдома, батьки повинні пояснити дітям вимоги щодо пожежної безпеки в побуті.

Сірники, запальнички та інші предмети, за допомогою яких можна розпалювати вогонь не іграшка. Батьки повинні прибирати їх подалі від дитячих очей, а діти, якщо натрапили на подібні знахідки, ні в якому разі не повинні брати їх в руки.

Не можна використовувати переносні електричні обігрівачі для сушіння білизни. Не можна залишати електричні прилади без нагляду, бо вони можуть стати причиною пожежі.

Перед виходом з дому, слід перевірити чи вимкнені електричні прилади, газ і світло. Замикання або газова пічка можуть стати причиною загоряння.

Багато сімей використовують воскові або парафінові свічки для локального освітлення приміщення. Діти з задоволенням спостерігають за танцюючим полум’я і навіть грають з ним
Слід бути дуже обережними з палаючими свічками, так як незахищене полум’я може легко перекинутися на найближчі предмети і стати причиною загоряння.

У квартирах з несправною або старою електричною проводкою не можна користуватися електроприладами. Не можна перевантажувати стару проводку, оскільки такі дії можуть призвести до замикання і займання. Діти повинні знати про це. Розетки слід закривати спеціальними захисними екранами або насадками.

Зараз практично у кожного школяра є мобільний телефон. Поясніть дитині, що залишати пристрій без нагляду під час заряджання дуже небезпечно
Всі перераховані вище правила в першу чергу стосуються батьків, оскільки їх обов’язком є забезпечення безпеки дитини. Що ж стосується самих дітей, то з метою профілактики пожеж вони повинні усвідомити таке:
– сірниками, свічками та запальничками гратися не можна. Якщо дитиною знайдено що-небудь з перерахованого, то вона повинна віддати свою знахідку дорослим;
– вмикати телевізор, комп’ютер, ноутбук без дорослих не можна (мова йде про маленьких дітей, які ще не досить добре освоїли ці гаджети);
– користуватися будь-якими електричними приладами без дорослих не можна;
– залишати без нагляду ввімкнені електроприлади не можна.

Якщо виникла пожежонебезпечна ситуація, то дитина повинна знати такі правила і вимоги:
– маленьким дітям самостійно гасити пожежу забороняється;
– у разі пожежі або задимлення приміщення, його слід негайно покинути (вибігти з будинку, квартири). Якщо такої можливості немає, слід вийти на балкон і голосно кликати на допомогу;
– покликати на допомогу сусідів (якщо батьків немає вдома), повідомити батькам про пожежу;
– попросити сусідів викликати пожежну бригаду або зробити це самому за телефоном 101;
– заборонено ховатися в палаючому або задимленому приміщенні під ліжками або в шафах;
– забороняється користуватися ліфтом під час пожежі, тому що він може вийти з ладу через пошкодження електропроводки;
– якщо полум’я перекинулося на одяг дитини, то вона повинна падати на підлогу і, катаючись, гасити її;
– дим небезпечний не менше за вогонь, тому для запобігання отруєння чадним газом лице під час пожежі слід прикривати мокрим рушником або серветкою.