Грушівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області
31 жовтня 2024
Хеловін, або День усіх святих — давнє свято, яке щороку з розмахом відзначають по всьому світу. В Україні традиція святкування Хеловіну поки не надто поширена, але у США, Великій Британії та Канаді існує справжній культ цього дня.Назва свята походить від словосполучення All Hallows' evening — Вечір усіх святих — і є його спрощеною формою. Традиція святкування Хеловіну сягає корінням часів древніх кельтів, які мешкали на території Британії, Ірландії та Франції близько 2 тис. років тому. Кельти вірили, що у ніч з 31 жовтня на 1 листопада стирається кордон між світом живих і мертвих, а душі повертаються на землю. У ці дні вони відзначали свято Самайн. Кельти виголошували пророцтва, палили величезні багаття і приносили жертви богам. Під час таких церемоній вони носили костюми зі шкір та голів тварин. У VІІІ столітті папа Григорій ІІІ назвав 1 листопада Днем вшанування усіх святих. Згодом він увібрав деякі традиції Самайну, а ірланді та британці привезли ці звичаї на територію США. З часом Гелловін набув розважального характеру і зараз є одним із найбільш яскравих свят за масштабами декорацій, костюмів та традицій.
28 жовтня 2024
В Україні 28 жовтня відзначається День визволення від фашистських загарбників.
27 жовтня 2024
27 жовтня, все світове українство буде відзначати День української писемності та мови.
25 жовтня 2024
25 жовтня 2024 року виповнюється 85 років з дня народження Василя Тимофійовича Скуратівського – народознавця, етнографа, фольклориста, письменника, журналіста та видавця.
Народився Василь Тимофійович Скуратівський 25 жовтня 1939 р. на хуторі Великий Ліс Коростенського району Житомирської області. У 50-х роках закінчив десятирічку у с. Обіходи. В 1971 р. закінчивши факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, починає працювати у районних та обласних газетах, чимало їздить по країні, збирає фольклорні та етнографічні матеріали. Багато його праць було надруковано в збірниках «Отчий край», «Етнографія Києва і Київщини», «Традиції і сучасність», «Наука і культура України», «Полесье: Материальная культура», «Культура і побут населення України», «Древляни». Його фольклорні записи використовують упорядники багатотомного фундаментального видання «Українська народна творчість». У 1994 р. Василь Скуратівський заснував часопис «Берегиня», де він друкує багато своїх матеріалів, а також залучає до друку багатьох талановитих дослідників.
Найважливішими його досягненнями в українському народознавстві є окремі видання. Серед них особливе місце у творчій біографії автора посідає «Берегиня» (1987) – розповідь про український народний побут, звичаї, що складалися, випробовувались на міцність протягом багатьох століть. «Посвіт» – друга книга автора, логічне продовження і доповнення «Берегині». Ці дві книги принесли найбільше визнання і популярність авторові. Книга «Покуть» (1992) присвячена пам’яті батька Тимофія Яковича. Книга містить народознавчі матеріали про знаменні віхи людського життя, давні українські звичаї і обряди, знайомить з багатьма питаннями духовної і матеріальної культури українців. Продовженням творів «Берегиня» та «Посвіт» є книга «Місяцелік» (1993). Автор зібрав багатющий матеріал про походження назв українських місяців та пов’язані з ними численні прислів’я і приказки, зразки завбачень погоди, народні і релігійні свята з поширеним їх датуванням, а також розвідки про найцікавіші обряди.
В останні роки Василь Тимофійович плідно співпрацював з видавництвом «Техніка». Тут побачили світ останні за його життя книги – «Український народний календар», «Я Вас, бджоли, благословляю…». Попереду були нові цікаві творчі плани і задуми, які, на жаль, залишились нереалізованими. Помер Василь Скуратівський 16 грудня 2005 р.
95 років від дня народження письменника Петра Федоровича Сингаївського
24 жовтня 2024
Міжнародний день Організації Об’єднаних
23 жовтня 2024
23 ЖОВТНЯ УВЕСЬ СВІТ ВІДЗНАЧАЄ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК
Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек. Вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні – щорічно в четвертий понеділок жовтня.
Щодня бібліотека закладу освіти відкриває школярам безмежний світ книг, стає справжнім помічником і гідом читання. У шкільних бібліотеках працюють висококваліфіковані фахівці, відповідальні й щиро віддані своїй благородній справі люди! Вони навчають нас орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання ресурсів на різних носіях, допомагають усвідомити значення бібліотеки, зрозуміти, що бібліотеки єднають світи!
22 жовтня 2024
21 жовтня 2024
18 жовтня 2024
Щороку 18 жовтня у світі святкують Всесвітній день цукерок — справжній рай для поціновувачів солодощів! Цей день дарує нагоду не лише насолодитися улюбленими ласощами, але й замислитися над їх користю. Адже цукерки можуть бути не тільки смачними, але й корисними, якщо підходити до їх приготування з увагою до здоров'я.
17 жовтня 2024
Всесвітній день хліба (World Bread Day) відзначається щорічно 17 жовтня. Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. Вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року було створено Продовольчу й сільськогосподарську організацію ООН, яка займалася вирішенням проблем у розвитку сільського господарства і його виробництва. До речі, до цієї ж події приурочене й ще одне свято – Всесвітній день продовольства.
17 жовтня відзначається Міжнародний день боротьби з бідністю (Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів), який був запроваджений за ініціативою неурядових організацій у 1992 року Генеральною Асамблеєю ООН.
Забезпечення права на захист від бідності також є одним із головних напрямів Європейської соціальної хартії (переглянутої), що ратифікована Верховною Радою України у 2006 році.
У міжнародній практиці бідність – це неможливість унаслідок нестачі коштів підтримувати спосіб життя, притаманний конкретному суспільству в конкретний період часу.
16 березня 2016 р. Кабінетом Міністрів України затверджено Стратегію подолання бідності.
За даними того ж Кабінету Міністрів України близько 28 відсотків українців в 2015 р. проживали за межею бідності.
Бідність можна розглядати як абсолютну величину, тобто як величину доходу особи, так і відносну величину – співвідношення із купівельною спроможністю населення. Як абсолютну величину бідність в Україні можна розглядати як співвідношення до прожиткового мінімуму.
16 жовтня 2024
Всесвітній день хліба (World Bread Day) відзначається щорічно 16 жовтня. Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. Вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року було створено Продовольчу й сільськогосподарську організацію ООН, яка займалася вирішенням проблем у розвитку сільського господарства і його виробництва. До речі, до цієї ж події приурочене й ще одне свято – Всесвітній день продовольства.
10 жовтня 2024
Звіт про проведені інформаційні заходи щодо профілактики сказу
Звіт
про проведені інформаційні заходи щодо
профілактики сказу в
КЗ
«Червонотоківська гімназія»
2024/2025
Мета заходів: Підвищення обізнаності учнів гімназії щодо сказу, його симптомів, шляхів
передачі та методів профілактики. Роз'яснення необхідності своєчасної
вакцинації та відповідальних дій у разі підозри на зараження.
Виховні заходи для учнів 5-9 класів:
9 клас «Сказ. Основні симптоми. Як
запобігти хворобу?»
8клас «Сказ: що варто знати і як уберегтись»
7клас «Запобігання виникненню та поширенню
сказу тварин»
6 клас «Обережно – небезпечний сказ!»
5 клас «Сказ – небезпечна хвороба»
- Основні аспекти:
- Що таке сказ?
- Як передається вірус?
- Ознаки захворювання у людей та тварин.
- Як уникнути інфікування.
- Дії у випадку укусу або контакту з
підозрілою твариною.
Проведення інтерактивного заняття
"Безпечна взаємодія з тваринами" для учнів початкових класів:
- Використання наочних матеріалів ( відеоролики).
- Діалог із дітьми про правильну поведінку з незнайомими
та безпритульними тваринами.
1 клас «СКАзульки про тварин»
2 клас «Що варто знати про сказ»
4 клас «Безпечна поведінка з тваринами. Профілактика сказу»
Фото учнів "Мій безпечний
друг":
- Учні гімназії взяли участь у фоточеленджі на тему «Мій домашній улюбленець».
- Усі фото були виставлені на блозі класних керівників.
Захід викликав значний інтерес серед учнів. У результаті проведених заходів
учні отримали важливу інформацію щодо профілактики сказу та навчилися правильно
діяти в разі небезпеки. Важливо продовжувати просвітницьку роботу для
забезпечення здоров'я та безпеки дітей.
Виконавець:
ВЕРХОГЛЯД В.В.
0960042640
Директор гімназії: РАДЧЕНКО
Л.З.