Правила прийому до закладу освіти

2021/2022 н.р.
Шановні батьки майбутніх першокласників!

                                     Територія обслуговування

закріплена за Червонотоківською ЗШ І – ІІІ ступенів

(Згідно розпорядження №55/0 по Грушівській сільській раді від 30.04.2020 року  «Про закріплення  територій осблуговування за закладами освіти Грушівської сільської ради»):

с.Червоний Тік (вулиці: Зелена, Шкільна, Молодіжна, Петрова, Воронезька, Степова, Миру, Садова)

с.Червоний Запорожець

с.Тік (вулиці:Центральна, Мічуріна, Привокзальна, Вокзальна,Нова, Гагаріна)

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО 1 КЛАСУ У 2021 РОЦІ

Прогнозована кількість 1-х класів – 1 клас.

Перелік документів,необхідних для зарахування дитини в 1-й клас:

1.Копія свідоцтва про народження дитини.
2.Заява до вступу в 1-й клас, написана особисто одним із батьків.
3. Оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації №086-1/о. (відповідно до Наказу МОЗ № 682 від 16.08.2010 року
 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів»; листа МОЗ № 111-01/89 від 29 березня 2018 року «Щодо медичних довідок для відвідання закладів освіти»)
4. Якщо є право на першочергове зарахування, то копія документа, що підтверджує місце проживання/перебування дитини (для підтвердження права на першочергове зарахування).Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи (
розпорядження №55/0 по Грушівській сільській раді від 30.04.2020 року  «Про закріплення  територій осблуговування за закладами освіти Грушівської сільської ради»), рідні чи усиновлені брати та сестри дітей, які вже є учнями школи, а також діти працівників школи.
Також, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 №806 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684" надається один з таких документів (за вибором особи, яка подає заяву).

Зокрема:
1) паспорт громадянина України одного з батьків дитини, що підтверджує місце проживання;

2) довідка про реєстрацію місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків), що видається відповідно до Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру,затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207;
3) витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків);
4) документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу тощо);


5) документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму, піднайму,оренди тощо), укладений між фізичними особами за умови, що користування відповідним житлом є реальним і здійснюється за згодою та волевиявленням власника майна; засвідчення цих двох обставин може відбуватися в різний, але прийнятний спосіб чи укладений між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;

Організацію прийому здійснено на підставі документів:
Конституція УкраїниСтаття 53. Кожен має право на освіту
1. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
2. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах...
Закон України "Про освіту"
 .Стаття 7. Мова освіти.

Стаття 12. Повна загальна середня освітап.4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.


Стаття 13. Територіальна доступність повної загальної середньої освіти
п. 1. Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.
 Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.
Закон України "Про загальну середню освіту"Стаття 18.Зарахування учнів
1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.
2. Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки
встановленого зразка (Форма№086-1/о)

Щодо медичних довідок для відвідання закладів освіти

Лист МОЗ № 111-01/89 від 29.03.18 року

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

 № 111-01/89 від 29 березня 2018 року

Міністерство освіти та науки України

Щодо медичних довідок для відвідання закладів освіти

Відповідно до Статі 3 Закону України «Основи Законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-ХІІ «медичне обслуговування діяльність закладів охорони здоров’я та фізичних осіб - підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію в установленому законом порядку, у сфері охорони здоров’я, що не обов’язково обмежується медичною допомогою, але безпосередньо пов’язана з її наданням». Тобто наявність ліцензії Міністерства охорони здоров’я України на медичну практику є передумовою здійснення медичного обслуговування.

B процесі здійснення медичного обслуговування медичні працівники використовують затверджені Міністерством охорони здоров’я України форми медичної документації. Основною формою первинної облікової документації для ведення медичних записів щодо дітей є Форма № 112/о «Історія розвитку дитини № __» яка затверджена Наказом Міністерства охорони здоров’я України 28.07.2014 № 527, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 серпня 2014 р. за № 976/25753.

Форма № 112/о призначена для ведення записів щодо розвитку і стану здоров'я дітей та медичного обслуговування від народження до 17 років включно (школярів - до закінчення загальноосвітнього навчального закладу) і зберігається в закладі охорони здоров’я, який здійснює медичне обслуговування дитини.

Статтею 39-1. Закону України «Основи Законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII передбачено право пацієнта на таємницю про стан здоров’я: «Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи: або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта.» Таким чином зберігання медичних записів пацієнтів в т.ч. дітей поза закладами охорони здоров’я є порушенням медичної таємниці. Для забезпечення виконання даної норми Закону Наказом МОЗ України від 26.01.2018 № 157, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2018 р. зa № 182/31634, «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» була передбачена втрата чинності Форми первинної облікової документації № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)».

Оскільки до закладів дошкільної освіти приймаються діти віком від одного року, періодичність їх медичних оглядів регулюється Наказом МОЗ України від 20.03.2008 № 149 «Пpo затвердження Клінічного протоколу медичного догляду за здоровою дитиною віком до 3 років». Даним наказом передбачено лише огляд лікарем, який спостерігає за дитиною за місцем проживання - педіатром або сімейним лікарем. Додаткові огляди лікарями-спеціалістами та додаткові обстеження (лабораторні, інструментальні, тощо) здорової доношеної дитини віком до 3 років не передбачені даним Протоколом і проводяться тільки за показаннями, обґрунтованими письмово в історії розвитку дитини (ф. № 1120.), за умови поінформованої згоди батьків (опікунів, піклувальників) або їх законних представників.

Таким чином для відвідування закладу дошкільної освіти батькам достатньо надати довідку з засвідченням факту що дитина здорова від лікаря педіатра або сімейного лікаря закладу охорони здоров’я, в якому спостерігається дитина. У разі, якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники закладів дошкільної освіти володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини.

Наказ МОЗ України № 1 від 10.01.2006 затверджує Форму первинної облікової документації № 063/о "Карта профілактичних щеплень", яка містить усю необхідно інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Згідно з Наказом, Форму № 063/о заповнюють відповідальні особи закладів охорони здоров'я незалежно від підпорядкування та форм власності та ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, зазначені у формі № 063/о дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Додатково інформуємо, що профілактичні огляди перед вступом дитини до школи врегульовані наказом МОЗ України № 682 від 16.08.2010 року “Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів”. Даним наказом також затверджено «Схему періодичності обов'язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів» і форми довідок, які необхідно надавати у заклади освіти. Після проведення профілактичного огляду, лікувально-профілактичним закладом за місцем спостереження учня батькам або іншим законним представникам видається для надання медичному працівнику загальноосвітнього навчального закладу Форма № 0086-1/о “Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду”. У разі, якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники шкільних навчальних закладів володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини.

Просимо довести зазначену інформацію до відома керівників структурних підрозділів з питань освіти обласних, Київської міської державних адміністрацій.

Заступник міністра                     Олександр Лінчевський

                                                                     

УКРАЇНА

ЧЕРВОНОТОКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І – ІІІ СТУПЕНІВ

ГРУШІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шкільна,1,с.Червоний Тік, Дніпропетровської області, 53852,тел.(05656)5-52-04,e-mail:Chervonotok@ukr.net,код ЄДРПОУ 20276879 

Н А К А З 

 07.05.2021 р.                            с.Червоний Тік                                   

Про прийом дітей до 1 класу

     у закладі загальної середньої

  освіти в 2021 році

На виконання Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про захист персональних даних», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017р. №684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів» (зі змінами), Порядку зарахування , відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної освіти, затвердженого наказом МОН України від 16.04.2018р. №367, відповідно до листа МОН України від 27.04.2021 р. № 1/9 – 218 «Про організоване завершення 2020/2021 навчального року та реалізацію Закону України «Про внесення змін до розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19)» (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року)», згідно розпорядження №58/0 по Грушівській сільській раді від 06 травня 2021 року «Про прийом дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти Грушівської сільської ради у 2021 році»  та з метою організованого прийому дітей  до 1 класу

НАКАЗУЮ:

1.Розпочати прийом дітей до 1 класу закладу освіти з 10 травня 2021 року.

2.Заступнику директора з НВР Фурман Н.А. провести широке інформування громадськості та батьків майбутніх першокласників про:

2.1.Порядок прийому дітей до 1 класу

2.2.Територію обслуговування, що закріплена за закладом освіти

2.3.Перелік документів, що підтверджують місце проживання дитини на території обслуговування закладу.

2.4.Розмістити інформацію на веб – сайті закладу освіти.

2.5.Забезпечити з 10.05.21 по 10.06.21 (включно) прийом документів для зарахування до 1 класу.

2.6.Забезпечити організацію прийому здобувачів освіти до 1 класу закладу загальної середньої освіти у першому порядку з територій, закріплених за закладом загальної середньої освіти

2.7.Інформацію щодо строків прийому документів та способів їх подання оприлюднити протягом двох робочих днів з дня прийняття відповідних рішень на сайті/

2.8.Оприлюднити з дотриманням Закону України «Про захист персональних даних» на офіційному сайті закладу освіти список зарахованих до 1 класу учнів, із зазначенням лише їх прізвищ впродовж двох робочих днів з дня зарахування дітей до закладу освіти.

2.9.Надати до відділу освіти інформацію щодо:

2.9.1.Кількості заяв для вступу до 1 класу до 31 травня та 10 червня 2021 року.

2.9.2.Кількості 1-х класів, зарахованих до них учнів у розрізі закладу загальної середньої освіти до 11червня2021 року. 

3.З метою дотримання протиепідеміологічних вимог, спрямованих на запобігання, виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19), дозволити здійснювати прийом документів для зарахування до 1 класу дистанційно: подавати документи електронною поштою у сканованій формі або після припинення карантину особисто.

4.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.


Директор школи:                    Л.З. Радченко


2020/2021 н.р.

                        Шановні батьки

             майбутніх першокласників!

 

Прийом до закладу освіти здійснюється згідно нормативних документів:
Конституція України
Стаття 53. Кожен має право на освіту
1. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
2. Держава забезпечуєдоступністьі безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.
Закон України "Про освіту"
Стаття 12. Повна загальна освіта
п.4.Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.
Стаття 13. Територіальна доступність повної загальної освіти
п. 1.Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.
Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.
Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за якимзакріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.
Закон України "Про загальну середню освіту"
Стаття 18. Зарахування учнів
1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.
2.Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).
7. Зарахування учнів до ліцеїв, приватних закладів загальної середньої освіти і закладів спеціалізованої освіти дозволяється проводити на конкурсних засадах.
Зарахування учнів до інших закладів загальної середньої освіти дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність цього закладу. Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.
При вступі до школи подаються такі документи :
1. Заява одного з батьків або осіб, які їх замінюють, про зарахування дитини (з пред’явленням документу, що засвідчує особу);
2. Копія свідоцтва про народження дитини або документа, що засвідчує особу здобувача освіти (підчас подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);
3. Оригінал або копія медичної довідки № 086-1/0 «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»;

Повний текст можна переглянути за посиланням:
 Наказ Міністерства освіти і науки України від 10 травня 2018 року №367 "ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ЗАРАХУВАННЯ, ВІДРАХУВАННЯ ТА ПЕРЕВЕДЕННЯ УЧНІВ ДО ДЕРЖАВНИХ ТА КОМУНАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ"