До державного свята Дня Гідності та Свободи 21 листопада Україна вчетверте долучиться до Всесвітнього Дня Гідності
До державного свята Дня Гідності та Свободи 21 листопада Україна вчетверте долучиться до Всесвітнього Дня Гідності, у якому за 3 роки вже взяли участь понад 50 тис осіб із 500 закладів освіти. Захід відбувається за підтримки команди спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine та під патронатом Міністерства освіти і науки України.
«Ми маємо навчитися з повагою та обережністю ставитися до гідності кожної людини, а також навчати цьому наших дітей. Це масштабне завдання, яке не здатне виконати одна якась організація чи особа – для цього потрібна синергія багатьох людей. Саме тому ми закликаємо заклади приєднатися до проведення Всесвітнього Дня Гідності та самим стати частинкою тих змін, які ми прагнемо для нашої країни», – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Провести урок Гідності в своєму закладі освіти може кожен – адміністрація шкіл, вишів, педагоги, волонтери. Подію можна організувати у будь-який день символічного проміжку: з 21 листопада – День Гідності та Свободи України до 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
Для цього до 23:59 6 листопада потрібно заповнити реєстраційну форму для участі в орієнтаційному вебінарі за посиланням.
За результатами вебінару ви отримаєте усю докладну інформацію про проведення уроку, а також безкоштовні методичні рекомендації та спеціально розроблений робочий зошит для учнівства, ексклюзивні настільні перекидні календарі «Цінності в дії!», сертифікати для учасників, книжкові та інші подарунки.
Цього року українським освітянам пропонується версія уроку з новими інструментами і матеріалами. Особливістю уроку-дискусії стане компонент «Цінності в дії!», який забезпечують партнери події:
- оновлений антикорупційний урок від ПРООН в Україні, який допоможе зрозуміти, чому корупція – це негідні вчинки та як можна їй протидіяти;
- марафон написання листів від Amnesty International в Україні на підтримку дітей кримськотатарського активіста Еміра-Усеїна Кýку (якого незаконно утримують у російській в’язниці), сміливого народу сенгвер (який у Кенії бореться за збереження своїх домівок) та активістки Геральдін Чакон з Венесуели (яка сміливо бореться за права дітей і підлітків);
- презентації історій про досягнення жінок від Представництва в Україні Фонду імені Гайнріха Бьолля, що допоможуть привернути увагу до видимості і гідності жінок;
- відеосвідоцтва жертв Голодомору й Голокосту від USC Shoah Foundation та ZACHOR Holocaust Remembrance Foundation, які можна використовувати з навчально-виховною метою.
Також ініціативу підтримують фундація Тоні Блера Generation Global, Перший міжнародний портал вебінарів, спільнота Усесвітнього економічного форуму Global Shapers community.
За підсумками про проведення уроку буде розіграно 12 комплектів (по 45 книг у кожному) для заснування і розвитку книжкових лабораторій змін «Зі сторінок у життя» (у межах ініціативи ГС «Міжнародний інститут інтегрального розвитку» і EdCamp Ukraine #книгоНУШ).
«Потребу у гідності в нашому суспільстві важко переоцінити. Особливо в цьому році, коли світ святкує народження Нельсона Мандели 100 років тому, відзначає і 70-ліття з дня єднання довкола Всесвітньої декларації з прав людини, і 50-річчя вбивства доктора Мартіна Лютера Кінга-молодшого. Тільки пам’ятаючи уроки минулого, ми можемо виховати гідне майбутнє, тому закликаю дорослих прийти у цей день туди, де навчаються ваші діти, і поговорити з ними про гідність», – закликав Голова Ради ГО «ЕдКемп Україна», координатор Всесвітнього Дня Гідності в Україні Олександр Елькін.
Більше про враження і результати від Дня Гідності в Україні 2015-2017 рр. можна дізнатися на спеціально створеній сторінці Global Dignity Ukraine https://www.facebook.com/gdignityukraine , а також використовуючи хештеги #gdignity та #gdignityUkraine.
Якщо у вас виникнуть запитання, ви можете звернутися до організаторів на електронну скриньку for@edcamp.org.ua або на сторінці у Facebook https://www.facebook.com/edcampukraine